Колінна подушка безпеки: функції, відновлення і ремонт.

рeмонт подушки бeзопасности колeнeйКолінні подушки безпеки - це одна з останніх інновацій, що з'явилися в результаті дослідження нещасних випадків в ДТП. Вперше були застосовані на автомобілях Kia в 1996 році і частіше встановлювалися на дорогих моделях класу люкс. В останнє десятиліття колінні подушки стають звичайним явищем і зустрічаються на багатьох моделях середнього рівня.

Як нескладно здогадатися з назви, подушки безпеки колін призначені для розподілу сили удару на ноги пасажира в разі аварії, тим самим зменшуючи травми ніг. Відносяться до фронтальним аербегамі. Колінна подушка безпеки водія розташована під рульовим колесом. У ряді моделей також є колінна подушка безпеки переднього пасажира, яка встановлюється під бардачком.

Для чого потрібні подушки безпеки колін?

AIRBAG колін були спеціально розроблені для управління рухом нижньої частини тіла і зменшення ударних навантажень на живіт і груди. При спрацьовуванні колінної подушки безпеки стегна і таз утримуються в глибині сидіння. Це гарантує, що при зіткненні водій не вислизне з-під ременя і його ноги не застрягнуть під панеллю приладів. Він буде ідеально захищений ременем безпеки і передньою подушкою безпеки, сидячи у вертикальному положенні. Додатково, така система знижує навантаження на грудну клітину. І хоч травми кінцівок не є смертельними, подушка безпеки колін значно знижує ймовірність серйозних ушкоджень ніг при ударі об тверді поверхні.

Такий захист життєво важливий для людей з хворими колінами або зробивших заміну колінного суглоба в ході хірургічних операцій. У таких випадках повторна травма коліна - далеко не ідеальний варіант, який може привести до значних проблем в майбутньому, тривалого відновлювального періоду і величезними лікарняними рахунками.

Безумовно, такі подушки безпеки не можуть дати 100% захисту, але точно допоможуть запобігти виникненню більш серйозних травм.

Коли спрацьовують аербегі колін?

Колінні подушки безпеки спрацьовують при:

 1. Лобовому ударі, якщо його сила перевищує розрахунковий граничний рівень (еквівалентно швидкості приблизно 25 км / год) Це може бути лобове зіткнення з твердою стіною, стовпом, огорожею, нерухомим транспортним засобом.
 2. Якщо днище автомобіля (ходова частина) отримує при русі несподіваний помірний або сильний удар. Наприклад: зіткнення з бордюром, колодою, проїздом автомобіля через глибоку яму або вибоїну, при спуску по крутому схилу з подальшим ударом об землю.

Колінні подушки можуть не спрацювати при:

 1. Лобовому ударі з подальшою сильною деформацією кузова. Наприклад, при зіткненні на великій швидкості з опорою, деревом, задньою частиною вантажівки, дотичному лобовому ударі. У такій ситуації модуль може бути заблокований пошкодженими деталями салону. Оскільки подушки безпеки колін не захищають при всіх типах лобових зіткнень, потрібно обов'язково пристібатися пасками безпеки.
 2. AIRBAG колін не розкриються в ситуації, коли вони точно не зможуть забезпечити надійний захист водію і пасажиру. До таких випадків можна віднести: удари ззаду, бічні зіткнення, перекати автомобіля на бік або дах.

Як відбувається відновлення подушок безпеки колін?

Як і інші подушки безпеки, airbag колін розрахований на однократне використання і після пострілу потребує  обов'язкового ремонту. Відновлення подушки безпеки колін виконується в кілька етапів і вимагає ретельного дотримання всіх технологічних процесів. Вкрай не рекомендується проводити самостійний ремонт або довіряти перепакування гаражним любителям. Найменша помилка або неправильна настройка блоку SRS можуть привести до повного блокування системи безпеки автомобіля з усіма негативними наслідками.

Ремонт колінних подушок безпеки проводиться за наступним алгоритмом роботи:

 • Модуль демонтуються;
 • Відпрацьований внутрішній механізм аірбега (піропатрон / газогенератор) замінюється на новий;
 • Проводиться перепакування подушки згідно з технологічним регламентом;
 • Кришка подушки безпеки реставрується або перетягується заново;
 • Відновлені деталі монтуються на місце;
 • Виконується скидання помилок і перепрошивка блоку управління SRS AIRBAG.

Відновлення колінних подушок займає кілька годин і забезпечує подальшу комфортну експлуатацію автомобіля. По суті, airbag "збирається" як на заводі - всередині абсолютно новий механізм, який налаштований на повторне спрацьовування.

Професійний ремонт подушок безпеки колін фахівцями автосервісу AIRBAG-CENTER в Києві

Ремонт, заміна, установка нових подушок безпеки, відновлення обшивки і багато інших робіт доступні в нашому автосервісі. Широкий асортимент послуг - не єдина перевага. У нас є й інші плюси:

 • Оперативне виконання робіт по відновленню всіх компонентів системи безпеки авто;
 • Роботою займаються майстри з великим практичним досвідом;
 • Дотримуємося всіх технологічних процесів;
 • Пропонуємо доступні ціни, які не вдарять по бюджету;
 • Надаємо офіційну гарантію на всі види робіт до 36 місяців.

Незалежно від того, в якому місті ви знаходитесь: Київ, Львів, Одеса, Харків, Вінниця, Дніпро, Херсон, Запоріжжя, Полтава, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ - команда AIRBAG-CENTER рада прийти до Вас на допомогу в будь-якому куточку України!

Заїжджайте в наш автосервіс: м. Київ, вул. Зрошувальна 5-У або надсилайте пошкоджені модулі поштою. Зробимо якісно і швидко.

Отримати безкоштовну консультацію і дізнатися точну вартість відновлення для Вашої марки авто, можна у менеджера нашої компанії по телефону або через месенджери.

БАЖАЄТЕ ЗАДАТИ ПИТАННЯ ЩОДО СВОГО АВТО АБО НЮАНСІВ РОБОТИ?
КОНСУЛЬТАЦІЯ ФАХІВЦЯ БЕЗКОШТОВНО!

Отримати додаткову інформацію, зробити розрахунок вартості, дізнатися про комплекс додаткових послуг, Ви можете по телефону: